Autoriter befolyás Európában és az Európai Parlamentben
Hogyan léphetne fel az Európai Unió hatékonyabban a külső ellenfelekkel szemben?
A Political Capital a National Endownment for Democracy támogatásával kutatást végzett a kártékony külföldi befolyásról az Európai Unióban, kiemelt figyelmet fordítva Közép-Európára. A Political Capital partnereivel közössen nyomon követe az EP-képviselők külügyi témájú szavazatait és megnyilvánulásait a parlamenti viták során. A szavazatok alapján felállítottunk két indexet, és az egyes képviselőket Oroszország, illetve általában az autoriter befolyással kapcsolatos külpolitikai tárgyú határozathozatalaik mentén osztályoztuk. Emellett végigkövettük az Uniós tagállamokban Oroszországról, Kínáról és más autoriter rezsimekről folytatott diskurzusokat.
A rendezvényen a Political Capital bemutatja a témában írt tanulmányát és javaslatait. Ezt követően vendégeinkkel megvitatjuk az Európai Unió fellépését az autoriter rezsimekkel szemben, különös tekintettel arra, miképpen válhatna hatékonyabbá a brüsszeli külpolitika, illetve hogy egyáltalán szükség van-e a hatékonyabbá tételére.
Dátum: 2020. szeptember 24., 14:00-15:30
Helyszín: Mozsár Bisztró (egyeztetés alatt)
Nyelv: magyar (tolmácsolás nélkül)
Program
14:00-14:15 Köszöntő, a Political Capital tanulmányának bemutatása – Krekó Péter, Szicherle Patrik, Political Capital
14:15-15:15 Fellépés az autoriter befolyás ellen az Európai Unióban – politikai és intézményes válaszok
Cseh Katalin – EP-képviselő, RE, Momentum
Gyöngyösi Márton – EP-képviselő, független, Jobbik
Szél Bernadett – országgyűlési képviselő, független
Ujhelyi István – EP-képviselő, S&D, MSZP
Moderátor: Krekó Péter
15:15-15:30 Q&A
Az eseményen való részvétel regisztrációhoz kötött, melyet az alábbi linken tud megtenni 2020. szeptember 22-ig: https://forms.gle/r5Jk9dU5nprH9tnp9