Autoriter vonzalmak az Európai Parlamentben
A Political Capital – folytatva korábbi kutatásait –, a kártékony külföldi befolyást és az autoriter rezsimekkel szembeni fellépést vizsgálta az Európai Unióban, kiemelt figyelmet fordítva Közép-Európára. Partnereinkkel – Ausztriából, Bulgáriából, Csehországból, Lengyelországból, Romániából, Szlovákiából – közösen nyomon követtük az EP-képviselők külügyi témájú szavazásait a 2019-2024-es ciklus során. A szavazatok alapján felállítottunk három indexet, és osztályoztuk az egyes képviselőket, valamint a nemzeti pártokat Oroszország, Kína, illetve általában az autoriter rezsimekkel kapcsolatos határozathozatalokban elfoglalt álláspontjuk mentén.
A rendezvényen a Political Capital bemutatja elemzéseinek eredményeit. Ezt követően vendégeinkkel megvitatjuk az Európai Unió fellépési lehetőségeit az autoriter rezsimekkel szemben, különös tekintettel arra, miképpen válhatna hatékonyabbá a brüsszeli külpolitika, illetve hogy egyáltalán szükség van-e a hatékonyabbá tételére.
Dátum: 2024. március 25. 14:00-16:00
Helyszín: Central European University, 101-es terem, ’Quantum’ (1051 Budapest, Nádor utca 15.)
Nyelv: magyar (tolmácsolás nélkül)
Program
14:00-14:10 Köszöntő – Krekó Péter, Political Capital
14:10-14:30 A Political Capital tanulmányának bemutatása – Molnár Csaba, Political Capital
14:30-15:45 Autoriter befolyás az Európai Unióban – lehetséges védekezések és válaszok
Cseh Katalin – EP-képviselő, RE, Momentum
Gyöngyösi Márton – EP-képviselő, független, Jobbik
Rónai Sándor – EP-képviselő, S&D, DK
moderátor: Krekó Péter – Political Capital
15:45-16:00 Q&A
Az eseményen való részvétel regisztrációhoz kötött, melyet az alábbi linken tud megtenni 2024. március 24-ig: https://forms.gle/LXLcLMfJzBAtqAtMA