TRACE platform - Az antiszemitizmus és a romaellenesség vizsgálata, kezelésük lehetőségei Közép-Európában

2025-02-14

A TRACE platform célja a V4 országaiban azonosítani a jelenkori antiszemitizmus és cigányellenesség veszélyeit és szembeszállni azokkal. Amellett, hogy incidensek gyűjtésével és különböző elemzésekkel rávilágít e jelenségek mértékére és mélységére, feltérképezi a fenyegetettségért felelős kulcsfontosságú szereplőket, csoportokat és hálózatokat. A projekt megvalósítható ajánlásokat nyújt politikai döntéshozók, civil szervezetek és a közösségek számára a mítoszok eloszlatásával és tény alapú narratívákkal fellépve a dezinformációval szemben. 

A platform célja érzékeltetni, hogy a jelen nem függetleníthető a történelmi múlttól – a fenyegetéssel szembeni fellépés a jelenben megelőzheti az atrocitásokat a jövőben e csoportokkal szemben. 

A platform hidat képezve a múlt és jelen között 1939-től napjainkig dokumentálja a történelmi és jelenkori incidenseket és eseményeket, hangsúlyozva ezek időbeli összefonódásait. A gyűlölet elleni hatékony fellépés és a jövőbeli atrocitások megelőzése érdekében össztársadalmi megközelítéssel ötvözi a politikát, a jógyakorlatokat és a közösségi szerepvállalást. 

A TRACE különlegessége, hogy az antiszemitizmus és a cigányellenesség egymást átfedő problémáival foglalkozik a V4 országaiban és egyedülálló, integrált megközelítést kínál a gyűlölettel szembeni küzdelemhez. A platform azáltal, hogy a felhasználókat folyamatos értesíti a kialakuló fenyegetésekről, biztosítja a folyamatos elköteleződést és hogy kritikus erőforrásként fontos szerepet töltsön be e kihívások kezelésében. 

 

A TRACE platform az Európai Bizottság finanszírozásával jött létre. A konzorcium tagjai: Ashoka Foundation (Lengyelország), Auschwitz-Birkenau Foundation (Lengyelország), Centrum Komunitného Organizovania (Szlovákia), Counter Extremism Project (Németország/Amerikai Egyesült Államok), Institute for Social Safety (Lengyelország), Memorial and Museum Auschwitz-Birkenau (Lengyelország), Political Capital (Magyarország), Seesame (Szlovákia) ,The Theresienstadt Centre for Genocide Studies (Csehország),  The Violence Prevention Network (Németország). 

További információ a projektről: https://www.linkedin.com/company/the-trace-project/.

 

            

Sajtókapcsolat:
+36 20 665-0384
Telefon:
+36 20 665-0384